Carlton League 2019 - First Teams

Powered by:
Wononwon.com
Competitor Pl W D L PtF PtA PtD BP DP Pts
Brokhorstspruit 13 12 0 1 567 155 412 10 0 58
Cullinan 13 10 1 2 426 134 292 11 0 53
Atteridgeville 13 10 0 3 402 202 200 10 0 50
Eersterus 13 8 1 4 405 242 163 11 0 45
Transnet Parke 13 9 0 4 398 211 187 7 0 43
Brits 13 8 0 5 408 295 113 11 -1 42
Westelikes 13 7 0 6 279 263 16 7 0 35
Stanza 1 13 6 0 7 205 355 -150 3 -1 26
Silver Valke 13 3 0 10 257 386 -129 6 0 18
Soshanguve 13 3 0 10 220 390 -170 5 0 17
Mamelodi/Nelmapius 13 0 1 12 63 442 -379 2 -4 0
Tswaing 13 0 1 12 81 636 -555 0 -2 0
Round 1 - Sat, 27 Apr 2019
Silver Valke (10) vs (15) Westelikes 16:00
Brits (71) vs (14) Tswaing 16:00
Soshanguve (7) vs (33) Brokhorstspruit 16:00
Atteridgeville (32) vs (17) Eersterus 16:00
Stanza 1 (14) vs (29) Transnet Parke 16:00
Round 2 - Sat, 04 May 2019
Brokhorstspruit (12) vs (0) Brits 16:00
Westelikes (29) vs (17) Silver Valke 16:00
Tswaing (7) vs (62) Atteridgeville 16:00
Cullinan (20) vs (12) Soshanguve 16:00
Eersterus (17) vs (18) Stanza 1 16:00
Transnet Parke (40) vs (0) Mamelodi/Nelmapius 16:00
Round 3 - Sat, 11 May 2019
Silver Valke (31) vs (34) Brits 16:00
Atteridgeville (24) vs (28) Brokhorstspruit 16:00
Cullinan (36) vs (7) Westelikes 16:00
Stanza 1 (39) vs (12) Tswaing 16:00
Soshanguve (15) vs (36) Transnet Parke 16:00
Mamelodi/Nelmapius (12) vs (22) Eersterus 16:00
Round 4 - Sat, 18 May 2019
Brits (33) vs (38) Atteridgeville 16:00
Cullinan (51) vs (11) Silver Valke 16:00
Brokhorstspruit (69) vs (21) Stanza 1 16:00
Transnet Parke (15) vs (8) Westelikes 16:00
Tswaing (0) vs (0) Mamelodi/Nelmapius 16:00
Eersterus (45) vs (37) Soshanguve 16:00
Round 5 - Wed, 22 May 2019
Mamelodi/Nelmapius (0) vs (48) Cullinan 19:30
Round 6 - Sat, 01 Jun 2019
Cullinan (28) vs (17) Atteridgeville 16:00
Stanza 1 (0) vs (33) Brits 16:00
Silver Valke (7) vs (27) Transnet Parke 16:00
Mamelodi/Nelmapius (5) vs (59) Brokhorstspruit 16:00
Westelikes (22) vs (15) Eersterus 16:00
Soshanguve (40) vs (0) Tswaing 16:00
Round 7 - Sat, 08 Jun 2019
Atteridgeville (37) vs (14) Stanza 1 16:00
Transnet Parke (22) vs (21) Cullinan 16:00
Brits (60) vs (17) Mamelodi/Nelmapius 16:00
Eersterus (57) vs (17) Silver Valke 16:00
Brokhorstspruit (53) vs (15) Soshanguve 16:00
Tswaing (14) vs (36) Westelikes 16:00
Round 8 - Sat, 22 Jun 2019
Cullinan (26) vs (18) Transnet Parke 16:00
Mamelodi/Nelmapius (12) vs (14) Atteridgeville 16:00
Stanza 1 (7) vs (30) Eersterus 16:00
Soshanguve (0) vs (43) Brits 16:00
Silver Valke (24) vs (5) Tswaing 16:00
Westelikes (10) vs (65) Brokhorstspruit 16:00
Round 9 - Sat, 13 Jul 2019
Stanza 1 (10) vs (5) Mamelodi/Nelmapius 16:00
Eersterus (10) vs (10) Cullinan 16:00
Atteridgeville (41) vs (0) Soshanguve 16:00
Tswaing (5) vs (72) Transnet Parke 16:00
Brits (27) vs (19) Westelikes 16:00
Brokhorstspruit (50) vs (12) Silver Valke 16:00
Round 10 - Sat, 20 Jul 2019
Transnet Parke (15) vs (20) Eersterus 16:00
Soshanguve (16) vs (38) Stanza 1 16:00
Cullinan (85) vs (12) Tswaing 16:00
Westelikes (13) vs (19) Atteridgeville 16:00
Brokhorstspruit (40) vs (0) Mamelodi/Nelmapius 16:00
Brits (39) vs (19) Silver Valke 16:00
Round 11 - Sat, 27 Jul 2019
Mamelodi/Nelmapius (12) vs (29) Soshanguve 16:00
Transnet Parke (79) vs (5) Tswaing 16:00
Stanza 1 (26) vs (19) Westelikes 16:00
Brokhorstspruit (8) vs (10) Cullinan 16:00
Atteridgeville (49) vs (19) Silver Valke 16:00
Brits (35) vs (52) Eersterus 16:00
Round 12 - Sat, 03 Aug 2019
Eersterus (40) vs (0) Tswaing 16:00
Westelikes (40) vs (0) Mamelodi/Nelmapius 16:00
Transnet Parke (12) vs (43) Brokhorstspruit 16:00
Silver Valke (40) vs (0) Stanza 1 16:00
Cullinan (31) vs (0) Brits 16:00
Round 13 - Fri, 09 Aug 2019
Soshanguve (0) vs (38) Atteridgeville 16:00
Round 14 - Sat, 17 Aug 2019
Eersterus (48) vs (0) Brits 16:00
Round 15 - Sat, 24 Aug 2019
Soshanguve (19) vs (21) Westelikes 16:00
Brokhorstspruit (37) vs (32) Eersterus 16:00
Mamelodi/Nelmapius (0) vs (40) Silver Valke 16:00
Brits (33) vs (14) Transnet Parke 16:00
Atteridgeville (17) vs (12) Cullinan 16:00
Round 16 - Wed, 28 Aug 2019
Tswaing (0) vs (18) Stanza 1 18:30
Round 17 - Sat, 31 Aug 2019
Tswaing (7) vs (70) Brokhorstspruit 16:00
Silver Valke (10) vs (30) Soshanguve 16:00
Westelikes (40) vs (0) Mamelodi/Nelmapius 16:00
Transnet Parke (19) vs (14) Atteridgeville 16:00
Cullinan (48) vs (0) Stanza 1 16:00
Round 18 - Sat, 07 Sep 2019
Brokhorstspruit vs Eersterus 16:00
Cullinan vs Atteridgeville 16:00
Round 19 - Sat, 14 Sep 2019
Brokhorstspruit vs Cullinan 16:00